مرامنامه جنبش مردمی من حجاب را دوست دارم

مرامنامه یا منشور اخلاقی سندی است رسمی که اصول اخلاقی و شئونِ معنوی و ارزشی یک نهاد یا گروه در آن قید شده است. در این سند انتظاراتی که نهاد یا گروه از نظر رفتارهای اخلاقی از افراد دارد نیز نوشته می‌شود. با توجه به خط مشی گروه مردمی من حجاب را دوست دارم مرامنامه جنبش آماده شده است و شما می توانید در ادامه مطلب آن را بخوانید یا نسخه متنی آن را دریافت کنید 

مرامنامه جنبش مردمی “من حجاب را دوست دارم”

 

1-هدف اصلی و اولیه این جنبش، گسترش امر به حجاب در جامعه با صرف کمترین هزینه و انرژی از طرف دغدغه مندان است. روش این امر به معروف اعلام موضع حین انجام کارهای روزمره و رفت و آمدها با لوگوی من حجاب را دوست دارم است و تولید محصولات مختلف هم در همین راستاست.

تبیین1-1     تاثیرات حضور افراد با محصولات من حجاب را دوست دارم و اعلام موضع از این طریق در جامعه:

 *افراد هم عقیدهٔ فعال و دغدغه مند هم دیگر را می بینند، می شناسند به وجود هم دلگرم می‌شوند.

*بدون اینکه مواجهه ای صورت بگیرد به شکلی ساده و لطیف امر به معروف اتفاق می افتد.

*در صورت تکرار و ازدیاد افراد مخالف بدون اینکه شاهد برخورد تند و نامناسبی باشند متاثر و متذکر می‌شود.

*احساس اینکه تعداد زیادی از افراد جامعه به حجاب اعتقاد ندارند با این کار زیر سوال می‌رود.

2- این گروه کاملاً مردمی و مستقل است ایده ،اجرا و حمایت‌های مادی و معنوی از طرف مردم بوده است و این گروه هیچ نوع وابستگی به هیچ نهاد و ارگانی ندارد

3- نگاه ما مهربانانه و موضع ما همسطح است. به عبارت دیگر اعضای این گروه خودشان را بالاتر از افرادی که در موضوع حجاب دچار نقصان هستند نمی‌دانند.

4-واژه «حجاب» شامل زن و مرد هردوست . منظور از واژه «حجاب» هم پوشش ظاهر است و هم حیا در رفتار و گفتار. هم حفظ نگاه مرد است و هم حفظ حریم زن.

5- هر کس که حجاب را دوست دارد می‌تواند در این گروه عضو شود هم آقایان هم خانمها،هم خانم های چادری و هم مانتویی های محجبه هم کسانی که حدود شرعی و عرفی حداقلیِ حجاب اسلامی را رعایت می‌کنند.

کمپین من حجاب را دوست دارم

دریافت مرام نامه جنبش مردمی من حجاب را دوست دارم

با دکمه‌های زیر این صفحه را برای دوستان خود ارسال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *